ЗВІТ КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ДОПОМОГИ ЗА 2018 РІК

ЗВІТ КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ДОПОМОГИ ЗА 2018 РІК

Минає ще один рік — доба вражень, перемог і чудових спогадів. Координаційний Центр Допомоги провів його у напруженій волонтерській роботі, щоби не словами, а конкретними вчинками поліпшити життя ветеранів російсько-української війни, членів їхніх родин, вимушених переселенців із прифронтових територій, а також дітей без батьківської опіки. Гадаю, саме час підбивати підсумки цих триста шістдесяти п’яти днів, які певним чином є для нашого Центру визначними.

Отож, за дві тисячі вісімнадцятий наша команда залучила цілу низку нових благодійників. ПрАТ «Термінал-М», промислово-будівельна група «Ковальська», гімназія «Києво-Могилянський колегіум», ТОВ «НМВО “Біокон”», ТОВ «Дікерґофф Цемент Україна» та багато-багато інших осіб — як юридичних, так і фізичних — долучилися до наших справ, і саме завдяки їм Центр, урешті-решт, закінчив лагодження внутрішніх приміщень, убиралень і спальних кімнат у Вишгородському районному дитячому будинку «Любисток», що ним ми опікуємося. Минулого року ми, нагадаю, зорганізували та здійснили втеплення більш як п’ятьох сотень і двадцяти квадратних метрів фасаду будівлі, а у нинішнім році, крім ремонту, примудрилися закінчити ще й спеціальну прибудову — гардеробну кімнату для вихованців «Любистку».

Зрозуміло, все це виявилося б неможливим без активної участі доброчинців (у тому числі нових друзів), із повним переліком яких ви маєте можливість ознайомитися на відповідній сторінці. Ми висловлюємо щиру шану та глибоку подяку кожнісінькій душі, що взяла посильну участь у допомозі дитячому закладові!

Окремо хочу відзначити знайомство з чудовими людьми з київського ресторану «Альтруіст». Завдяки їм іще в першій половині дві тисячі вісімнадцятого діти з «Любистку» відвідали їхній прекрасний заклад, де мали чудовий обід, а відтак попрямували на перегляд українського анімаційного фільму «Викрадена принцеса» у кінотеатрі з мережі «Планета кіно» («Блокбастер» на столичнім проспекті Степана Бандери). Уся команда Координаційного Центру Допомоги доземно вклоняється колективам «Альтруіста» й «Планети кіно» за чуйність та доброту. Спасибі вам! Ми пишаємося нашою дружбою!

Згадаймо за ще один чудовий ресторан — «Forrest Club», де ми на початку року разом із дітьми з «Любистку» святкували зимові свята. Це було просто неймовірно! Щиро дякуємо керівникам цієї чудової ресторації за гостинність та цікаву програму, яку вони для нас усіх тоді підготували!

Опріч ремонту та свят для дітей, Центр систематично забезпечував постаччання до Вишгородського районного дитячого будинку «Любисток». Канцелярія, іграшки, одяг, продукти, медикаменти — чого тільки не передавали ми до закладу, щоби дітям, позбавленим батьківської опіки, було трошечки комфортніше жити в ньому. Утретє поспіль дякую благодійникам, які, відреагувавши на наші звернення, допомогли «Любистку» своєю продукцією, а також добрими ділами.

До речі, влітку діти з «Любистку» їздили в табір «Птахи». Координаційний Центр Допомоги спільно з Дніпровською районною у місті Києві спілкою ветеранів АТО змогли забезпечити їм три тижні активного відпочинку з усілякими конкурсами, змаганнями та вельми непересічними культурно-просвітницькими заходами — якраз під той час, поки колектив Центру спільно із залученими меценатами закінчували лагодження будівлі сиротинця. Така от міжорганізаційна співпраця виявилася конче помічною та плідною, тож дякуємо Дніпровській спілці за участь!

Безумовно, не «Любистком» єдиним жив Координаційний Центр Допомоги! Так, упродовж останніх триста шістдесяти п’яти днів до нас із різних приводів звернулися загалом понад тисяча душ, причому близько ста п’ятдесяти завітали до нас уперше. Серед відвідувачів Центру — воїни-захисники України, їхні родичі (в тому числі — з сімей загиблих Героїв), вимушені переселенці, люди з обмеженою дієздатністю, а також, звісно, лідери розмаїтих громадських об’єднань, із котрими ми налагоджували співпрацю. Тішимося, адже нашу допомогу отримують дедалі більше людей!

До слова, саме з дві тисячі вісімнадцятого стартували наші постійні відрядження з гуманітарними місіями у «сіру зону», де ми передавали допомогу не тільки місцевим мешканцям Донеччини й Луганщини, але й нашим воякам на самісінькім «передку», як традиційно називають у волонтерському середовищі позиції, розташовані впритул до лінії розмежування і, відповідно, близько до позицій російсько-терористичних окупаційних військ. Станом на кінець року ми здійснили низку кількаденних мандрівок прифронтовими територіями, причому скрізь — від великих міст і аж до найдрібніших сіл — місцеві щиро раділи нашому приїзду. Як людина, котра брала участь у всіх виїздах, запевняю: люди на Донбасі чекають миру і повернення України не менше, ніж, приміром, кияни або львів’яни. Будь-які спроби розділити нас за територіальною ознакою апріорі приречені на фіаско, позаяк українці — нація, об’єднана спільним горем і, як наслідок, щирим бажанням допомагати одне одному.

У поїздках на фронт брали також участь різні непересічні люди, наші добрі друзі. Так, один раз ми їздили зі священиком, двічі — з чудовими сестрами Наруцькими, співачками з Києва... насправді всіх наших компаньйонів у відрядженнях і не перерахувати — аж так багато було нових людей, нових облич. Дякуємо всім, хто допомагав, допомагає і, сподіваюся, допомагатиме нам у відрядженнях і надалі!

Хочеться також підкреслити, що дружба перевіряється часом, у чому ми переконувалися впродовж цього року, і то неодноразово: наші прекрасні минулорічні партнери-благодійники відзначилися справдешнім бажанням допомогти іншим і в дві тисячі вісімнадцятім. Львівська крамниця «Футбольна точка», наприклад, під минулі новорічні свята подарувала вихованцям Вишгородського районного дитячого будинку «Любисток», а вже цьогоріч вислала до Координаційного Центру кілька комплектів спортивної форми — для хлопців «Любистку», що професійно займаються футболом. Так само не втрачали ми контактів і з миколаївським мережевим супермаркетом смаколиків «Солодке»: вони вже надіслали тридцять новорічних подарунків для діточок без батьківської опіки. А низка столичних театрів, що з ними ми співпрацюємо не перший (маю надію, не останній!) рік, справно надавала безкоштовні квиточки на різні вистави для зареєстрованих у Координаційному Центрі Допомоги. Ми щиро дякуємо всім-всім перевіреним часом і обставинами однодумцям-меценатам за те, що співпрацюють із волонтерами Центру!

І, звісно, рубрика «постійні друзі» була б неможливою без охоронної фірми «Спарта ХХІ». Їхні представники дарували подарунки для наших підопічних торік — подарували й тепер, напередодні Нового Року. Дуже дякуємо за небайдужість та тривалу дружбу!

Дуже бажаю сказати кілька слів про гімназію «Києво-Могилянський колегіум», із якою ми почали дуже активну співпрацю цього року. Тамтешні адміністрація, педагогічний колектив, діти та їхні батьки — справжня надія України! Колегіум не тільки зорганізував і провів благодійний ярмарок на допомогу Вишгородському районному дитячому будинку «Любисток». У гімназії навчається близько чотириста двадцяти учнів, працює близько сорока вчителів, усі одне одного знають — тож не кількістю, а якістю та згуртованістю вони примудрилися зібрати значну суму! Ми витратили ці гроші на побутову та кухонну техніку до «Любистку», за що перед адміністрацією школи, властиво, відзвітували. Ба більше, саме Колегіум брав якнайактивнішу участь у доброчинній раптівці, впродовж якої ми оголошували збирання українськомовних книжок для бібліотек і дитячих закладів Донеччини й Луганщини. В результаті ця маленька школа із величезним колективним серцем передала нам чудові взірці літератури, причім як класичної, так і сучасної. Колегіум, зважаючи на свої фізичні розміри, є рекордсменом із бажання йти назустріч, адже вони допомагають не тільки Центрові, але й метово — відразу кільком військовим підрозділам на передових позиціях. Дя-ку-є-мо, шановні колегіанти!

Продовжуючи про небайдужі навчальні заклади, не можу не згадати також навчально-виховний комплекс «Новопечерська школа». Вони також збирали українськомовні книжки для нашої літературної раптівки. До слова, всі книжки — як колегіантські, так і з НВК «Новопечерська школа» — вже давно дісталися своїх місць призначень, а мешканці прифронтових населених пунктів щиро дякують усім за допомогу! Між іншим, запит на українськомовну літературу в зоні проведення ООС є стабільно високим, а тому, гадаю, ми проведемо ще не одну схожу акцію.

Закриваючи тему волонтерів Центру від освіти, згадуємо один із київських коледжів, котрий осібно забезпечив придбання комплектів шин для реанімобіля однієї з бригад, що денно й нічно захищають наш спокій на передовій. Дякуємо згаданому коледжеві за палкий патріотизм і бажання допомогти!

Упродовж року фахівці Координаційного Центру Допомоги реалізували цілу низку доброчинних проектів, один із яких — безкоштовні курси «Написання ґрантової заявки», «Фандрейзинґ» та «Перший крок у бізнес», що впродовж року відбувалися на базі ГО «Координаційний Центр Допомоги». Метою цих навчально-практичних занять є, перш за все, вирішення проблеми соціально-економічної адаптації вимушених переселенців з охоплених війною теренів України у регіонах їх нового постійного проживання. Наші спеціалісти — досвідчені підприємці, які неодноразово складали заявки та вигравали ґрантові пропозиції під свої проекти, тож результативність наших тренінґів важко переоцінити. За даними, наявними у наших волонтерів під цей час, завдяки таким заняттям упродовж дві тисячі вісімнадцятого року кілька постійних відвідувачів курсів розпочали власну справу, а близько десятка — розширили вже наявну. Тішимося, що можемо направду допомагати!

У році, що минає, діяльність Центру отримала гідне визнання поміж людей та ввійшла до нових інститутів суспільства. Зокрема, наша організація долучилася до створення Міжнародної Асамблеї Матерів та відразу ж узяв участь у низці заходів, організованих у межах проведення Дня матері. Крім того, нас зараховано до відразу двох дорадчих органів — до громадських рад при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції відповідно. Тепер волонтери Центру отримали реальні важелі впливу на ситуацію, що склалася довкіль вирішення нагальних проблем ВПО, учасників АТО/ООС та їхніх родин, а тому передбачаємо продуктивний дві тисячі дев’ятнадцятий. Обіцяємо вам, що виправдаємо довіру та докладемо всіх можливих зусиль, щоби покращити наявний стан справ!

Цього року ми отримали велику кількість нагород, і це, на мою думку, є найкращим свідченням актуальності нашої справи. Відзнаки, звичайно ж, переважно недержавні, але від цього вони тільки виграю́ть! Хочеться згадати про нагороди, отримані на Червоній Доріжці Гідності (у номінації «Згуртовані мрією»), врочисту грамоту від волонтерського гурту «Євромайдан SOS» на щорічній церемонії вручення волонтерської премії (причім нагороди одержала як я, так і ще один учасник Центру — український письменник Богдан Ковальчук). Також члени нашої команди одержали велику кількість особистих відзнак, нагрудних знаків, похвальних листів і десятки грамот од різних установ, підприємств і навіть окремих військових підрозділів. Хай це зараз звучатиме дещо недоладно, але я хочу щиро подякувати за вдячність: вона надихає Координаційний Центр Допомоги на нові звершення!

Як ми бачимо, цей звіт наразі ризикує перерости у довжелезний текст, а тому надалі я скорочуватиму інформацію там, де це тільки можливо. Для початку хочемо згадати поіменно (чи то пак пона́звово) всіх благодійників, із якими ми мали честь працювати продовж дві тисячі вісімнадцятого:

• мережева крамниця «Солодке», місто Миколаїв;
• благодійний фонд «Карітас Київ»;
• Пологовий будинок №5;
• громадська організація «Всеукраїнський жіночий рух “За вільну Україну”» та Дарницький районний у місті Києві штаб;
• районні у місті Києві спілки ветеранів АТО та ООС;
• громадська організація «Ukrainian Liberation»;
• громадська організація «Клуб виховання традицією “Краплинка”»;
• громадська організація «Майбутнє починається з освіти»;
• громадська організація «Спілка учасників АТО Боярки»;
• громадська організація «Міжнародно-інтеґраційний центр»;
• громадська організація «Бізнес-Перспектива»;
• громадська організація «Об’єднання підприємців “Час бути разом!”»;
• Стоматологічний медичний центр НМУ імені О.О. Богомольця;
• державне підприємство «НМПО “Медбуд”»;
• охоронна фірма «Спарта ХХІ»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Ґренландія» («Альонка»™);
• «Фомальгаут Полімін»;
• Київський академічний театр ляльок;
• експериментальна майстерня «Театр маріонеток»;
• Київський академічний театр драми та комедії на Лівому березі Дніпра;
• Київський муніципальний академічний театр ляльок;
• Київський академічний Молодий театр;
• автошкола «Юнісерв»;
• мережева крамниця «Футбольна точка», місто Львів;
• гімназія «Києво-Могилянський колегіум»;
• Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Навчально-виховний комплекс “Новопечерська школа”»;
• крамниця ласощів «Sweet Shop» (м. Київ);
• крамниця «Тепломаркет», місто Івано-Франківськ;
• Театр української традиції «Дзеркало»;
• ресторація «Альтруіст»;
• мережа кінотеатрів «Планета кіно»;
• компанія «Ефективні інвестиції»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Форт Нокс Ґруп»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Атем Груп»;
• промислово-будівельна група «Ковальська»;
• приватне акціонерне товариство «Термінал-М»;
• «Стоунлайт»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Дікерґофф Цемент Україна»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «НМВО “Біокон”»;
• благодійний фонд «Кошик добра»;
• благодійний фонд «Місія добра України».

На щастя, благодійників настільки багато, що, ймовірно, когось ми ненавмисне пропустили. Заздалегідь перепрошую перед тими організаціями і фірмами, котрих не згадали в переліку, але смію запевнити: ми про вас пам’ятаємо, ми вам дуже-дуже вдячні, а всі звіти про надану вами допомогу — на офіційному сайті Центру та у відповідній групі соціальної мережі «Facebook».

Крім того, довкола нас згуртувалася ціла армія окремих людей, що так чи інак допомагали нам працювати. Нереально згадати геть усіх — були тут і чиновники розмаїтих владних інституцій, і активні мешканці прифронтових сіл і містечок, і окремі волонтери, і виконавці, і митці, і письменники, і громадські діячі, і... Як же ми тішимося, що Україна повниться цими розпрекрасними душами, цими уособленнями бажання допомогти незахищеним! Доземний уклін вам усім, друзі.

Упродовж дві тисячі вісімнадцятого ми в рази зміцнили позиції Координаційного Центру Допомоги в громадському житті Києва та України. Наші учасники часто йшли назустріч малозахищеним людям незалежно від місця їхнього проживання та навіть громадянства (якщо йдеться про іноземних добровольців-бійців). Завдяки небайдужості друзів, тепер, у цю конкретну хвилину, коли чи не вся героїчна Україна затамувала подих перед настанням нового року ми гуртом розвиваємо доброчинність. Щирі люди є запорукою швидкої та безапеляційної Перемоги!

На превеликий жаль, не минув цей рік без хиб. Ми вміємо визнавати власні поразки, хоча далебі щиро дивуємося, як же такі цікаві проекти не дістали підтримки громадськості. Хоча невдачі Центр сприймає винятково як добрі уроки на майбутнє, а тому намагатимемося більше не припускатися помилок у діяльності, хоча це буває дуже складно, поготів ураховуючи кількість волонтерів Коордцентру проти кількості тих, хто потребує уваги й допомоги. Перепрошуємо, коли раптом випадково завдали прикрощів вам або вашим знайомим; запевняю — працюємо ми винятково для вас, а хиби завше йдуть воднокроч із поступом. Не дарма кажуть: «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить».

Дорогі друзі! Від імені всього колективу Координаційного Центру Допомоги бажаю привітати вас із прийдешнім дві тисячі дев’ятнадцятим роком. Зичу нам усім тривкості, незламності, переконаності у бажанні творити добрі справи, козацького здоров’я та всіляких гараздів, що на них заслуговує кожен із вас! Нехай наступні триста шістдесят п’ять днів у кожнісінькій родині минуть мирно та спокійно, проте заразом продуктивно. А я, своєю чергою, обіцяю вам, що наші волонтери й надалі трудитимуться, не покладаючи рук, щоби наблизити вимріяну, обмиту кров’ю та слізьми мить остаточної перемоги над російсько-терористичними загарбниками.

Працюємо для вас і тільки для вас!

Веселих свят вам усім, добродійство!

Із любов’ю,
Голова ГО «Координаційний Центр Допомоги»
Ольга Мотінова

Назад

Коментарі

Добавить комментарий